avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Activitate elatt33

Activitate elatt33

sall.. lucrez la o firma de donstructii de geniu unicata pariez ..... sa va explic ce se intampla acolo , lucrez de 1 an si sunt probleme fff mari , am cerut o copie a contractului de munca si nu vrea sa mi o dea deloc la alti colegi care au cerut pt banca li sa dat dar surpriza ei nu au semnat nimic nici eu de fapt pe contractele lkor semnatura falsa nu le apartine . programul de lucru este de 8 ore in cont lor de munca suntem obligati sa muncim 12 ore pe zi sambata 10 duminica 8 ore nu se plateste nici un leu orele peste cele 8 legale nu se platesc ,, nu stai la program te da afara imediat suntem amenintati torurati mintal parca suntem sclavi avem sefi sunt paznici te penalizeaza imediat tipa urla la tine nimeni nu le face sesizari la itm degeaba nu vine nici dracu MENTIONEZ LA NOI IN ZONA NU ESTE DE MUNCA EI SUNT SINGURI NU MUNCESTI LA EI NU AI UNDE te duce ... BATAIE DE JOC SUNTEM UMILITI ce dracu outem face asaceva nu mi se pare normal suntem oameni nu animale nimeni nu ne baga in seama UNDE NE PUTEM DUCE ? CE PUTEM FACE ? SINGURA SOLUTIE CARE O AVEM SA I OMORAM UNDE DRACU E LEGEA DIN TARA ASTA