avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 718 soluții astăzi
Forum Activitate deiut

Activitate deiut

credeti ca nu am facuto? mi sa spus simplu ca am fetitele si el nu a mai pus nicio problema.dar cum am mai spus e un om influient iar seful de post din localitate respectiva ii este un f bun amic...stiu ca legea e de partea mea dar totus pana acum el a beneficiat de asa zisa dreptate.ca sa nu mai spun ca el stie f bine sa imi manipuleze mintea un exp ar fii ( ca nu as primi tutela pt ca eu nu sunt angajata si situatia lui financiara ma depaseste cu mult) multumesc pt sfaturi
deci ma pot folosi inca de certificatul medico-legal,dar atunci cand am depus plangerea nu mi s-a dat nimic ca eu sa pot dovedi ca am facut plangere si cred ca ei nici nu au inaintat plangerea
adica sa astept sa ma loveasca din nou? ca sa am martori?eu intrebam ce pot face eu acum inainte ca el sa revina in tara. ms f
buna ziua, in luna aug am decis sa pun capat relatiei cu sotul meu in urma unei agresiuni fizice pt care am fost internata 5 zile in spital,diagnosticul fiind contuzie cervicala si comotie labirintica etc.am scos un certificat medical,am depus plangere doar ca politia nu a facut prea mare lucru ci doar la somat sa imi dea fetitele pt k dupa ce am iesit din spital el nu vroia sa imi dea fetitele. cu chiu cu vai mi le a dat, dupa care el a plecat in strainatate si luna asta revine in tara si ma ameninta ca mi le ia. nu stiu cum sa procedez ,noi nu am fost casatoriti legal,insa desi am facut atunci o plangere pt agresiune el a reusit sa scape bazma curata pt e un om influent... ce sa fac?
acum o luna am luat o amenda de 500ron si nu am platit-o nici acum ce poate sa se intample?ma pot da in judecata si unde as putea sa o platesc acum?:(