Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... poate ratbul sa ma dea in judecata?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

poate ratbul sa ma dea in judecata?

acum o luna am luat o amenda de 500ron si nu am platit-o nici acum ce poate sa se intample?ma pot da in judecata si unde as putea sa o platesc acum?:(
RATB-ul va inainta procesul-verbal de contraventie catre Administratia Financiara in a carei raza domiciliati ,,, acestia va vor soma s-o platiti.

De asemenea, aveti posibilitatea de a achita si acum aceasta amenda .. Plata amenzii se face în acest caz la agenţiile CEC, casieriile RATB, filiale sau sucursale ale băncilor .
~ Conținut șters la cerere ~
Termenul de contestare a cam trecut!
Sa nu o platiti si sa asteptati pana se prescrie:3 ani
@Freeelis & Alex 333 - amandoi aveti dreptate , fiecare in felul sau!
@Deiut - Sfatul meu este sa platiti amenda fiindca oricum administratia financiara va va soma si pana la achitarea amenzii nu veti putea sa platiti impozit la casa , masina , etc ....si se vor strange penalitati destul de mari pe care veti fi obligat in cele din urma sa le achitati!B-)
MIHAI GRIGORE, Avocat