avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1323 soluții astăzi
Forum Activitate liabali

Activitate liabali

Copilul lui are drept la moștenire dc avem casa cumpărată după căsătorie? Vrem sa facem un act sa nu poată cere parte din casa respectiva Casa sa rămână in totalitate copilului ce l avem impreuna. Se poate sa facem contract de vânzare părinților mei ? Sau cum ziceți ca trebuie? Scuze de insistenta
Va Multumesc.am vrea un act ce nu poate fi atacat de nimeni. Cu s ar putea face?
Buna ziua, vreau sa știu dc se poate sa vândă soțul meu partea lui din casa , mie, soției. Mai are un copil din alta căsătorie și vrem ca sa rămână casa doar copilului ce l avem impreuna. Casa am făcut o după căsătoria noastra. Multumesc
Va multumesc
Buna ziua, am primit un avertisment scris de la firma cum ca am lipsit nemotivat intr o zi, dar de fapt am anunțat printr un sms pe supervizor ca am probleme personale(bunica mea e foarte bolnava) Mi s a dat explicația ca nu așa se anunța? Eu am anunțat la ora 8 dimineața și la servici trebuia sa fiu la ora 14. Deci se putea face treaba ce aveam eu de făcut. Nu am funcție de conducere sau ceva ce nu pot fi înlocuit de alt coleg .din moment ce am anunțat, poate sa ma acuze ca nu am făcut-o ? Va multumesc