avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1931 soluții astăzi
Forum Activitate intrebatorul

Activitate intrebatorul

Buna ziua,sunt actual proprietar al unui spatiu de 3 camere intr un imobil nationalizat al primariei,am cumparat in urma cu 8 ani spatiul.In acelasi imobil mai sunt si alti proprietari ce au cumparat de la primarie spatiul,dar mai exista o camera in care a stat cineva cu chirie pana de curand.Momentat e gol si eu as vrea sa mi prelungesc spatiul meu intrand in posesia acelei camere.Primaria mi a transmis ca nu mai vand spatii ca au prea putine..asadar cum sa fac sa reusesc macar sa pun pe altcineva in chirie si cumva sa i au eu spatiul acela...tind sa mentzionez ca cine a stat acolo in acea camera in chirie mai avea o baie compusa din wc si chiuveta(ca dus si restu nu aveau loc sa i faca) si o bucatarie improvizata pe HOLUL COMUN AL NOSTRU..lucruri facute de primarie..asadar considerand ca sunt conditii inumane caci dus nu se poate face...mentinerea curateniei la fel de oricine ar venii..si faptul ca bucataria e pusa pe holul comun...as avea vreo sansa sa intru in posesia spatiului aducand aceste solutii in vederea celor de la primarie? Va multumesc!
Răspuns la discuția Martor asistent
In mare ideea e ca atunci cand am fost rugat sa particip la chestia asta era dimineata..eu toata noaptea facusem alergari, eram obosit si mai ales tata era pe moarte si psihic nu aveam chef de nimic..si m am lasat influentat sa intru in sectie..Dupa cateva luni nu mi am mai adus aminte decat foarte vag ce se intamplase atunci chiar uitasem de proces...si de asta m am gandit ca n are rost sa fiu implicat in ceva ce nu am legatura si nici nu mi aduc aminte mai nimic.
Răspuns la discuția Martor asistent
NU nu...cred ca nu s a inteles bine...eu doar am privit cum "victima" l a indicat pe cel vinovat...deci eu doar am privit faza cum victima a ales din 3 suspecti pe 1 care ar fii vinovatu..si eu la atat am fost martor nu la faza in sine...de asta zic ca marturia mea daca nu mi aduc aminte nu cred ca e prea importanta...
Discuție Martor asistent
Buna ziua la toata lumea...am si eu o intrebare daca se poate raspunde.
Daca intr un proces eu sunt martor colateral (nu am participat la o anumita intamplare.ci doar la alegerea dintre mai multzi suspecti pe cel vinovat de catre inculpat)...si am semnat o declaratie prin care sustin ce s a intamplat...si apoi la primu proces cand sunt chemat in instanta sustin ca doresc sa mi retrag declaratia pentru a nu fii implicat intr un proces care nu are legatura cu mine...si datorita faptului ca atunci au existat anumite motive ce m au impiedicat sa mi aduc aminte faza si ce am semnat atunci...e posibil sa ma ancheteze si pe mine cu marturie mincinoasa,desi doresc retragerea declaratiei? desi eu chiar nu mi aduc aminte ceea ce s a intamplat..sunt diverse motive la mijloc...Va multumesc daca mi puteti raspunde.