avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Activitate bursucica

Activitate bursucica

Buna ziua!

As dori sa stiu daca concediul de cresterea copilului este considerat vechime in munca in conditiile in care am fost angajata pe perioada determinata. Mai exact, am suplinit un concediu de cresterea copilului, timp in care am ramas si eu insarcinata. Am nascut in iunie 2010, iar contractul de munca pe perioada determinata expira in august 2010. Precizez ca am beneficiat de toate drepturile cuvenite pentru cresterea si ingrijirea copilului cu varsta pana la doi ani.

Ar mai fi o intrebare, legata de perioada cand am fost somera, adica octombire -decembrie 2008. Ce reprezinta aceasta perioada? Este considerata vechime de vreun fel?:hm:
Discuție partaj
Buna ziua!

As dori sa stiu in cazul unui divort cum se face partajul unui apartament in care 85% din suma de cumparare a apartamentului revine sotiei si doar 15% sotului. Se pot face acte doveditoare prin notar sau alta forma legala care sa ateste echivalentul acestor sume de bani, iar in caz de divort fiecare sa ramana cu suma investita? Cum imi pot proteja investita fara a ramane in caz de divort pagubita?