avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Activitate Teodorescu Mihai

Activitate Teodorescu Mihai

Am primit an urma unui accident rutier de la procuratura o cumunicare an care se dispun urmatoarele:1.neinceperea urmariri penalein dosarul cu nr.11293/P2009,privindaccidentul rutier in care au fost implicati conducatorii auto Teodorescu Mihai si Grigore Alexandru,in data de 04.11.2009,in municipiulPloiesti,sub aspectul savarsirii infractiunilor prevazute de art.37si38 din Legea 319/2006,privind securitatea si sanatatea in munca. 2.Disjungerea si trimiterea dosarului nr.11293/P/2009inpreuna cu un exemplar al prezentei rezolutii,la IJP Prahova-Serviciul rutier,Compartimentul Cercetare Evenimente Rutiere,pentru continuarea cercetrilor sub aspectul savarsirii infractiunii prevazute si sanctionate de art.184 Cp. va rog ajutatima cu raspunsuri clare ca sa anteleg si eu ca nu prea anteleg ce se antampla cu dosarul meu si ce mi se poate antampla.Multumesc anticipat pentru raspunsurii
Răspuns la discuția Accident rutier
Atunci cand sa produs accidentul se deplasa la serviciu sa a spus persoana respectiva
Discuție Accident rutier
Pe data de 4 niembrie am avut un accident de circulatie provocat de mine din care au rezultat victime (mama mea) iar celalalt sofer nu a avut decat niste dureri la gat .La prima declaratie a spus ca nu are nici o pretentie de la mine la cateva zile a spus ca asigurarea mea nu ai acopera dauna si sa ai mai dau 4000euro,astazi am primit un tel de la mama lui la care ma ameninta ca ma va da pe trei fronturii an judecata(el fiind pompier,tatal lui care este proprietarul masini pe care o conducea si unitatea la care lucreaza).Ce sanse am cu acest om?