avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 923 soluții astăzi
Forum Activitate anna-maria suciu

Activitate anna-maria suciu

Cum asi putea face o sesizare celor de la ANOFM Bucuresti fara sa ma deplasez pana la ei?Multumesc!
Doamna jurista sustine ca ea doar aplica legea si nu o intereseasa ce fac alte judete din tara sau chiar Bucurestiul si mi-a citat cateva cazuri din judetul ei care au pierdut in instanta si au trebuit sa dea banii inapoi!nu cred ca mai are vreun rost sa ma lupt cu morile de vant,dar nu mi se pare corect, traim intr-o tara in care toti cetatenii ar trebui sa aiba drepturi egale,dar se pare ca nu-i asa... Va multumesc
Va multumesc pentru raspuns!nu voi ajunge asa departe, pentru ca la urma tot ei sa iasa invingatori!va multumesc!
buna ziua!nu am rezolvat nimic,din pacate!am merrs la d-na jurista din Suceava care mi-a spus o gramada de legi,din care dupa cunostintele mele am inteles ca asi avea drepyul la macar o prima de incadrare,dar dupa dumneaei nu am dreptul nici la somaj pe luna decembrie,nici la prima de incadrare cu toate ca marea majoritae a judetelor din Moldova acorda colegilor mei acest drept.Mentionez ca am ordinul ministerului sanatatii,in care imi este specificat clar ca rezidentiatul,per.de stagii incepe la 1 ianuarie 2010,data la care mi se va incheia si contractul de munca!VA ROG LAMURITI-MA SI PE MINE !MA MULTUMESC.
cine sa ma adresez?va multumesc anticipat
va multumesc f mult pentru raspuns.urmatorul pas este sa merg la ajofm falticeni si sa-mi depun al doilea dosar?dar daca ma izbesc de un nou raspuns,la
buna seara!am si eu o nelamurire si asi vrea daca se poate sa-mi raspunde-ti,va rog!am terminat facultatea de medicina, promotia 2009 in iasi, in octombrie am depus primul dosar pentru somaj la AJOFM Falticeni, jud.SUCEAVA,urmand ca in decembrie sa-l depun pe al doilea, care nu mi-a mai fost primit.Mentionez ca am sustinut ex.de rezidentiat in noiembrie,l-am luat,iar de la 1ianuarie 2010 o sa fiu angajata la un spital.Intrebarea mea este daca beneficiez de indemnizatie de somaj pentru luna decembrie,iar apoi de prima incadrare (sunt din falticeni,iar rezidentialul il voi efectua in iasi)?tuturor colegilor mei din alte judete:iasi,botosani,bacau,neamt, le-a fost primit si cel de-al doilea dosar si li s-a spus ca benteficiaza de aceste drepturi.va multumesc anticipat!