avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 832 soluții astăzi
Forum Activitate gabytzw

Activitate gabytzw

Răspuns la discuția Martor in strainatate - citatie
timp de cativa ani in dosarul respectiv am fost numai un martor.....o singura persoana a fost acuzata..prietenul meu...acum el este mort......si cred ca vor sa scoata de la mine nimik altceva decat bani..acum 2 ani de zile am fost chemat la politie si am fost ''anchetat'' sa vada d-nul politist daca are rost sa continue investigatia...nu sa mai auzit nimik de atunci pana acum cateva zile...nu stiu daca dupa ce au pierdut atatea procese..si atatia judecatori au spus NU........o sa fie alt judecator care sa spuna ca ei au dreptate...multumesc
Răspuns la discuția Martor in strainatate - citatie
va multumesc pt timpul acordat...in citatie scrie urmatoarele...........este chemat in aceasta instanta la data de 19.01.2009 in calitate de intimat in proces cu..........in calitate de petent pentru fond plangere impotriva rezolutiilor sau ordonantelor procurolului de netrimitere in judecata(art 278ind.1C.p.p.).partea citata are dreptul la un aparator cu care sa se preziunte la termenul fixat.in cazurile prevazute de art 171 aliniatul 2 si 3 cod procedura penala,apararea este obligatorie,iar in cazul in care partea nu isi alege aparatorcu care sa se prezinte la termenul fixat,i se va desemna un aparator din oficiu.....este grav.....dupa ce au pierdut atatea procese?
La celelalte procese pe care le-a pierdut era inculpat un prieten de al meu....care acum este mort.eu am fost martor....si am mintit ca sa scapam.....ca si eu am participat la bataie........acum se ia de mine....dar dupa atata timp si dupa atatea procese pierdute(4-5)mai au vreo sansa sa faca ceva??multumesc anticipat
buna ziua.acum 6-7 ani de zile nu mai tin minte exact ...am participat la o bataie(de care nu sunt chiar asha de mandru ) impreuna cu niste prieteni..si o persoana a ajuns in spital.am vb cu directorul spitalului si pers aceea a fost externata.sa intentat proces impotriva prietenului meu.eu am fost citat ca martor si am depus marturie mincinoasa.pers respectiva a pierdut procesul si inca vreo 4 recursuri.inculpatul a murit acum 3 ani de zile...eu sunt plecat in strainatate de 2 ani de zile.am aflat azi de la parintii mei ca am primit o citatie pe numele acelei persoane.sincer nici nu mai tin minte exact ce sa intamplat atunci.stiu ca am fost vinovat dar oricine proceda la fel in locul meu.as fi interesat daca mai pot pati ceva acum dupa atata timp