avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 722 soluții astăzi
Forum Activitate beculet

Activitate beculet

Buna ziua, se poate vinde un apartament cu o suma mai mica decat a fost cumparat?
Au trecut deja 7 luni fara sa facem modificarile. Sunt sanctiuni?
Buna ziua. Am un SRL si unul din administratori (domnisoara) si-a schimbat numele in urma casatoriei. Este obligatoriu sa facem modificarea la Registrul comertului sau nu? Dar daca isi va schimba si adresa din buletin? Multumesc.
Buna ziua. Am o firma inregistrata in UK si doresc sa intermediez vanzarea unui SRL din Romania catre o companie din USA. Care sunt pasii care trebuiesc urmati pentru ca sa se incheie afacerea si sa primesc pe firma mea comisionul de succes. Multumesc.
Buna ziua. Lucrez cu program partial de 2 ore. Va rog sa-mi spuneti daca la calcularea stagiului de cotizare la pensie anticipata partial se considera numai cele 2 ore sau calculul se face la 8 ore de munca. In anii trecuti stiu ca se calcula 1 an de contract (indiferent cate ore)= 1 an vechime la pensie= 1 an la stagiul de cotizare. Mai e valabila legea si acum, in oct. 2021?
Va multumesc.
Buna ziua, in luna august termin un curs de nutritie. As putea sa solicit fonduri nerambursabile pentru deschiderea unui cabinet de nutritie? Cum ar trebui sa procedez? La cine trebuie sa trimit cererea?