Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbarea numelui /adresei dupa casatorie a unui ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbarea numelui /adresei dupa casatorie a unui administrator la un SRL

Buna ziua. Am un SRL si unul din administratori (domnisoara) si-a schimbat numele in urma casatoriei. Este obligatoriu sa facem modificarea la Registrul comertului sau nu? Dar daca isi va schimba si adresa din buletin? Multumesc.
beculet, utilizator
Aveți un termen de 15 zile pentru a inregistra modificarile.
Au trecut deja 7 luni fara sa facem modificarile. Sunt sanctiuni?