avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1976 soluții astăzi
Forum Activitate razvanvidra

Activitate razvanvidra

Discuție accident auto
buna ma numesc razvan in luna a 6 anul acesta am avut un incident cu masina o doamna nu mi-a acordat prioritate la o intersectie eu find pagubitul .Ne-am inteles pe cale amiabila asa sa-u facut constatarea poze toate masuratorile tot tacamul asa dupa calculele inspecttorului constatator masina a iesti in dauna totala un opel din 94 asa dupa o luna ma suna un domn sa vin sa vb despre accident la firma de asigurari am dat o declaratie asa frumos cum sa intamplat accidentul intre timp acel domn incerca sa ma intimideze sa am grija ce scriu pe foaie ca daca scriu minciunu se va pedespsi cu inchisoare etc . fals in declaratie mai multe dupa aceia domnul a spus ca firma nu ma despagubeste cu nici un leu .datorita ca sunt6 doua probe la dosar care ma''incrimineaza'' ca masuratorile nu sunt la fel ca cealalta masina ca exista o pata de vopsea albastra pe masina mea ca de unde este ?opel meu are culoare verde inchis camelion cealalta masina este un fel de gri pe moment nu mia picat fisa dar dupa aceia miam dat seama de unde sunt aceste "probe masuratorile leau facu pe o gura de canal si pe elivataor in service masina nefind total data jos de pa elivator 2 vopseasua masini mele contine si pigmenti de culoare albastra si nici vorba de instintare oficiala ca mia respins dosarul de dauna absolut nimic c e as mai putea face eu in acesta situatie ??????X-(
Discuție concediul
Buna,am si eu o intrebare poate mai multe pe viitor daca poate sa ma ajute cineva este posibil ca patroni sa nu plateasca co.medical adica sa nu fie obligati sa il plateasca {cica prin lege??cea ce nu cred }X-(?? va multumesc