avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 838 soluții astăzi
Forum Activitate chiriasa

Activitate chiriasa

Răspuns la discuția Casa nationalizata cica...
MIHAI GRIGORE a scris:

Cei de la DGAFI nu acceptau in trecut preluarea de contract , asa ca este foarte bine ca accepta acum , fie si cu 2 declaratii notariale!
Ca sa aflati daca imobilul este revendicat sau ati fost mintiti , puteti sa accesati www.pmb.ro , intrati la legea 10/2001 si scrieti adresa exacta cu numarul postal al imobilului. Veti vedea daca exista notificare , numarul de notificare si de dosar pe legea 10 , precum si numele revendicatorului!B-)
Domnule Mihai, citind mesajul dumneavoastra am ramas foarte surprinsa de atata transparenta din partea PMB..

Familia mea as putea spune ca se afla exact in aceeasi situatie ca domnii despre care vorbeste doamna Gabriela. Li s-a dat in chirie (parintilor mei) un apartament in Constanta in baza decretului 223/74 in anul 1988, apartament care din probleme financiare nu s-a putut cumpara niciodata.

Acum ne-am facut mari (eu si fratele meu) si cu servicii si ne-am gandit ca daca am face fiecare cate un imprumut in banca poate am reusi si noi sa il cumparam ca sa intram in rand cu lumea..

Ceea ce as vrea sa stiu este:

1. Daca exista vreo baza de date ca cea a PMB-ului si pentru judetul Constanta din care sa aflam daca exista proprietari. Am intrat pe pagina Primariei Judetului Constanta si nu am gasit;
2. Ce legi ne-ar putea ajuta ;
3. Orice alt sfat este binevenit si multumit!!




Va multumesc mult!