avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1016 soluții astăzi
Forum Activitate vali romeo

Activitate vali romeo

Discuție Recurs
In urma respingerii plangerii formulate de catre instanta de judecata, cu drept de recurs in termen de 15 zile, care ar fi sansele de a reusi sa anulez sau sa modific cuantumul amenzi stabilite de ANI pentru nedepunerea la data stabilita de lege a declaratiei de avere si de interes, se poate justifica in fata instantei cauzele intarzieri depuneri eventual modificarea cuantumului amenzii sau achitarea ei in rate, lund in calcul ca amenda reprezinta 80% din remuneratia lunara?
Astept propunerile dumneavoastra motivate de prevederile similare ale actelor normative in domeniu privind serviciul de iluminat public
lucrand ca functionar public pot opta pentru un al doilea job la un SRL, avand in vedere ca exista diferente majore in ceia ce prestez la aceasta societate si cea de functionar public
Buna ziua - tatal meu a incheiat un antecontract de vanzare cumparare pentru un teren ,cumparatorul din motiv ca nu am putut scoate terenul arabil din extravilan si sa il trecem in intravilan a renuntat sa mai cumpere cerand sa i se restituie suma pe care a achitato anticipat,tatal meu a incheit un antecontract in care se obliga sa achite suma pana la o data stabilita,ne putand achita la data stabilita a primit o somatie de la un executor judecatorescca in termen de 15 zile sa achit suma in caz contrar se va scoate la licitatie imobilul compus din teren si constructie,proces verbal incheiat 03.11 2009, avand in vedere incheierea nr.1762/29.10 2009,pronuntata de judecatoria Buftea in dosar nr.8305/94/2009 prin care a fost incuvintata executarea silita,am mai primit o Comunicare de la O.C.P.I-ilfov,asupra cererii introdusa de executor privind notarea in cartea funciara in baza somatiei de plata,cu drept plangere in termen de 15 zile,va intreb se poate trece la executare silita fara un proces sau hotarare judecatoreasca,poti arunca in strada trei familii cu copii si batrani fara un proces echitabil pentru o suma delizorie de 3350 euro plus cheltuieli de executie,nu pot achita in rate tinand cont de situatia de criza, nu este rea vointa dar nu sunt alte psibilitati, ma puteti consilia in acest caz eventual adrese de contact pentru
Buna ziua - tatal meu a incheiat un antecontract de vanzare cumparare pentru un teren ,cumparatorul din motiv ca nu am putut scoate terenul arabil din extravilan si sa il trecem in intravilan a renuntat sa mai cumpere cerand sa i se restituie suma pe care a achitato anticipat,tatal meu a incheit un antecontract in care se obliga sa achite suma pana la o data stabilita,ne putand achita la data stabilita a primit o somatie de la un executor judecatorescca in termen de 15 zile sa achit suma in caz contrar se va scoate la licitatie imobilul compus din teren si constructie,proces verbal incheiat 03.11 2009, avand in vedere incheierea nr.1762/29.10 2009,pronuntata de judecatoria Buftea in dosar nr.8305/94/2009 prin care a fost incuvintata executarea silita,am mai primit o Comunicare de la O.C.P.I-ilfov,asupra cererii introdusa de executor privind notarea in cartea funciara in baza somatiei de plata,cu drept plangere in termen de 15 zile,va intreb se poate trece la executare silita fara un proces sau hotarare judecatoreasca,poti arunca in strada trei familii cu copii si batrani fara un proces echitabil pentru o suma delizorie de 3350 euro plus cheltuieli de executie,nu pot achita in rate tinand cont de situatia de criza, nu este rea vointa dar nu sunt alte psibilitati, ma puteti consilia in acest caz eventual adrese de contact pentru consiliere, cu stima Vali.