avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 798 soluții astăzi
Forum Activitate fodor codruta

Activitate fodor codruta

Răspuns la discuția partaj
asa este cum ati spus , eu nu am nici un avocat pentru ca nu mi-am permis deoarece aveam doua joburi ,si ma lasat fara amindoua facand tot felul de scandaluri la servici dupa care mi-am inaintat demisiile in amandoua partile deoarece am fost manager si mi-a fost rusine sa mai apar in fata subalternilor mei dupa toate mizeriile care le-a facut si jignirile care mi le-a adresat la servici,intre timp am icasat vreo patru batai ,dar la prima am scos certificat ,si mi-a spus ca sant un gunoi si o sa spuna ca ma lovit amantul ,care nici nu exista pe atunci,prima bataie am luat-o in aprilie ,am bagat divortul in august ,primind termen in 25 noiembrie,la amenintari si loviri am fost nevoita sa plec de acasa in 25 octombrie,acum stau la un prieten si nu ma lasa sa iau fata cu mine ,la primul termen sa intamplat exact cum ati spus d-voastra si pe data de 07.ianuarie a fost audiata fiica mea ,care a spus ca ea vrea sa ramana acasa indiferent cine ramane acolo cu ea ,sotul a adus pe alcineva acolo credeti ca pot obtine ce mi se cuvine 100%.va multumesc
Răspuns la discuția partaj
va multumesc
Răspuns la discuția partaj
va multumesc pentru rapiditate si promtitudinea cu care mi-ati raspuns ,avocatul sotului mi-a explicat ca daca intentionez sa introduc partaj oricum eu nu mai am nici un drept la nimic deoarece am parasit domiciliul si fiica mea in varsta de 13 ani a ramas acasa cu sotul meu ,vreau sa -mi spune-ti daca ma ajuta la partaj faptul ca toate creditele au fost luate de catre mine
Discuție partaj
am parasit domiciliul conjugal deoarece am suportat mai multe batai si nu am scos decat un singur certificat medico legal la prima bataie ,am bagat divortul eu si la primul termen avocatul lui a intors actiunea ca si cum sa se anuleze prima actiune a mea ,ma intereseaza daca am sa introduc partajul pentru casa si bunurile dobandite in timpul casatoriei ,ma tot ameninta ca odata ce am parasit domiciliul am pierdut toate drepturile ,va multumesc.