avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Activitate sorinel99

Activitate sorinel99

Răspuns la discuția furt la ora 22;30
va multumesc pentru sfaturi
Discuție va multumesc
am fost la politie astazi de dimineata si asa cum scrie si in art 208 este bagat la talharie dupa ce sau fa cercetari in prealabil a recunoscut fapta care a facuto dar am si un martor cheie domnul de la bariera care se afla la lucru a vazut toata scena si dupa cate am inteles a dat si o declaratie cu tot ce sa intamplat dar inca o data va multumesc si de acum stiu ce am de facut in privinta cumnatului am fost sfatuit de persoane competente de problema mea.
a seara am iesit de la munca si la bariera am fost aprit si tras afara din masina de cumnatul meu care mia luat masina e adevarat ca nu e transcrisa pe numele meu este tot pe al lui dar am facut o intelegere ca sai platesc eu banca pina la suma de 7000 ronasta sa intamplat in 2008 in octombrie fiind plecat in italia a revenit si am reluat discutia din nou pe tema masini si a fost de acord la 2 luni distanta a venit si mia zis ca nu mai este de acord asa ci la rata intreaga sa se calculeze numa rata nu si dobande inclusa la care eu nu am fost de acort cu asa ceva ma lasat tot anul 2009 sa platesc banca si si reparetiile ce leam fc la masina cu piese noi totul ma ajunsla 6300 si ceva la care acum cateva zile sa schimbat si mia zis sai dau bani jos daca numi ia masina si eu iam zis ari platasc asa cum am platit pana acuma ori imi aduce bani ce iam investit in masina si bani ce am platit banca cu totul 6300 si ceva mam certat la cutite cu el la mine in casa si a plecat. vineri seara ma sunat iar sa imi zica daca mam mai gandit ori ai dau bani ori latesc banca cum a zis el {adica eu plateam vreo trei ani si ceva si el la sfarsit venea cu 1000-1500 ron si termina banca in concluzie plateam 10300 de ron ca prostul mai mult de cat face masina si asa el a luato cu 1900euro si mie mia dato cu 2000euro} a seara am iesit de la lucru si la bariera de calea ferata ma oprit e cu mai multi prietani si matras afara din masima si a plecat cu tot cu masina mam dus la politie si surpriza a zis ca nu poate sai fc nimicdar eu am gasit art-ul 208 din codul penal si ce mia fc mie el este furt mam rugat de el 1 luna sa fc actul de vanzare cumparare si nu a vrut si asa mia zis ca daca eram de acord cu plata spusa de el tot nu faceam vanzarea cumpararea acul am ramas fara masina dar am chitantele de la banca cu ce am platit si chitantele da la piesele masini si cele de la manopera ce sfaturi imi dati eu am zis ca il da in judecate pedtru inselaciune si ai cer si despagubiri astept cel mai urgent un raspuns va multumesc