avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Activitate bella conte

Activitate bella conte

Răspuns la discuția ACTIONAR BURM
BURMeste o societate.Bucovina turism.M-am descurcat multumesc mult:)
Răspuns la discuția alocatie alimentara
Fetele poarta numele tatalui.Va multumesc foarte mult.
Buna ziua .As vrea sa stiu si eu ce trebuie sa fac pentru a obtine pensie alimentara de la tatal copiilor ,acesta fiind cetatean sarb.Am cazut de comun acord sa trimita lunar o suma de bani(.mai putini sau mai multi)Sunt aproape 8 luni de cand nu mai trimite nimic.Stiu ca ultima solutie este judecata,numai ca el cstiga la negru si nu figureaza ca platitor de impozite.Este o persoana cu stare materiala foarte buna.Ne-am cunoscut acum 16 ani.in urma legaturii noastre a rezultat o fetita ,iar dupa 2 ani a doua,dupa care situatia dintre noi s-a racit intelegandu-ne pt bani.Dar nu este unica problema.in timpul sarcinii cu primul copil am cumparat o garsoniera din economiile mele si ceva ajutor de la o sora.Am vandut-o dupa 2 ani si am cumparat un apartament imprumutand suma de bani de la 2 dintre membrii familiei mele la care sunt datoare si astazi.L-am anuntat prin telefon ca daca nu-mi trimite bani,sunt nevoita sa-i deschid proces pt pensie la care el m-a amenintat ca-mi deschide si el proces pentru casa pe care o detin.Mentionez ca nu figureaza in contractul de vanzare cumparare si nici nu a contribuit cu bani.Mai mult de atat el era casatorit legitim cu alta pesoana,eu ne stiind acest lucru pt inceput.Va rog invatati-ma ce sa fac,pt ca am ajuns sa cresc fetele singura .Nu m-as fi plans daca as fi gasit un loc de munca in tara ,dar din pacate am fost nevoita sa lucrez prin strainatate sa-mi ajunga banii.Acum stuatia s-a stricat si acolo si de un an viata noastra este o catastrofa.Am crescut fetele fara tata(de nici un fel),nu stiu ce inseamna tata si nu vor sa-i mai poarte numele ,chiar daca le-am vb numai frumos despre el.va multumesc anticipat.
Discuție ACTIONAR BURM
Detin un certificat de actionar la BURM si nu stiu cum as putea afla costul unei actiuni.Am cautat pe net si nu am gasit nimic .As dori sa vand actiunile si nu stiu cum sa procedez.Multumesc.