avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Activitate godra

Activitate godra

Răspuns la discuția probleme cu politia
Exista si 3 martori si sistem de supraveghere, ideea e cum pot sa obtin filmarile ca sa pot demonstra ca nu delirez.
Multumesc!
Va salut,
Am si eu o problema mai delicata, si vreau sa fac o plangere penala impotriva unor politisti care au schimbat procesul verbal de constatare in fata mea in legatura cu o problema pe care eu am raportato si in care eram martor la ceva, in urma unei atrageri de atentie si a unei filmari pe care am facut.o in sediul politiei cum ca ei i.au permis celui pe care il reclamam ca fumeaza in sediul politiei, rezultand dupa acestea ca eu eram personajul negativ si mintind la munca de cele intamplate punandu.ma intr.o lumina proasta.
Nu stiu unde sa ii incadrez in codul de procedura penala.
Si ce ar trebui sa fac sa demonstrez ca am dreptate si ca mi s.au adus prejudicii la imagine.
Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția custodie definitiva
imi raspunde si mie cineva, va rog !?!?!!?!?
buna ziua. ma aflu in imposibilitatea de a-mi plati ratele la 2 credite pe care le am. dosarele deja mi-au ajuns la firma recuperatoarea,iar in curand vor incepe executarea silita. mi s-a zis ca mi se va pune proprire pe salariu (momentan nu lucrez sau mi se va pune cand voi lucra), ca mi se vor scoate la licitatie toate bunurile pe numele meu ( nu am nici casa, nici masina, nimic), iar creditele le-am luat cu buletinul, deci nu am nici giranti. intrebarile mele sunt:
1) se pune proprire si pe salariul sotului si bunurile acestuia???#-o
2) daca ajung in instanta, si tot nu am cu ce sa platesc, pot face puscarie??? :O
in ce conditii sotul poate lua custodia definitiva a copilului? mentionez ca sotia are credite la banci pe care nu isi mai permite sa le platesca si momentan este in concediul pt cresterea copilului.acum nu are alt venit in afara de indemnizatie.
va multumesc.
Societate comerciala
din 2008
pe profit
neplatitoare de TVA
fara datorii la bugetul statului
toate actele depuse
fara datorii sau amenzi
tel: 0727283901 / 0742083857
email: corneev.cristian@gmail.com