avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 999 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... probleme cu politia
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

probleme cu politia

Va salut,
Am si eu o problema mai delicata, si vreau sa fac o plangere penala impotriva unor politisti care au schimbat procesul verbal de constatare in fata mea in legatura cu o problema pe care eu am raportato si in care eram martor la ceva, in urma unei atrageri de atentie si a unei filmari pe care am facut.o in sediul politiei cum ca ei i.au permis celui pe care il reclamam ca fumeaza in sediul politiei, rezultand dupa acestea ca eu eram personajul negativ si mintind la munca de cele intamplate punandu.ma intr.o lumina proasta.
Nu stiu unde sa ii incadrez in codul de procedura penala.
Si ce ar trebui sa fac sa demonstrez ca am dreptate si ca mi s.au adus prejudicii la imagine.
Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: godra , utilizator 09:54, 20 Iunie 2017
Verificati daca in zona unde
eram martor la ceva, in urma unei atrageri de atentie si a unei filmari pe care am facut.o in sediul politiei
,nu exista sistem de supraveghere
Exista si 3 martori si sistem de supraveghere, ideea e cum pot sa obtin filmarile ca sa pot demonstra ca nu delirez.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident de munca Tadam Tadam Aflandu-ma in showroom-ul firmei la care lucrez, am cazut intr-un canal avand ca rezultat fracturarea a 3 coaste si entorsa la genunchi. Canalul fusese lasat ... (vezi toată discuția)
Acuzatie de furt si calomnie dragalinapostolachemihaela dragalinapostolachemihaela Vreau sa stiu.. daca am fost acuzata de furt de o vanzatoare dintr.un supermarket si nu am fost vinovata fiind dovada pe camerele de luat vederi ,cu toate ... (vezi toată discuția)
Cadou!!!-plangere penala??? Cornelia-Amanda Cornelia-Amanda In ianuarie am primit un telefon cadou dar intre timp,mai exact acum 2 saptamani,am pierdut telefonul...si m-am dus la politie(politia de la camin) sa anunt ... (vezi toată discuția)