avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 880 soluții astăzi
Forum Activitate danielrugina

Activitate danielrugina

Răspuns la discuția apel cu numar ascuns
si eu am aceeasi problema numai ca pe mine m-a injurat de cateva ori... nu stiu ce model de telefon are dar in momentul in care ii resping apelul,daca vrea sa ma mai apeleze odata ma suna fara sa isi ascunda identitatea...astfel am aflat si numarul... deci...am numarul care ma streseaza...stiu ca este o cartela cu o vechime mai mica de 2 luni si nu afost incarcata decat odata... asta inseamna ca poate fi depistat foarte usor... dar totusi... care sunt termenii legali?
Buna ziua! Vin cu o problema usor puerila, dar pentru siguranta mea personala am nevoie de un sfat al unui om care s-a mai lovit de cazuri asemanatoare.
M-am certat cu prietena si din cauza discutiilor neprincipiale am refuzat vorbesc cu ea in nici un fel. Dupa despartire mi-a trimis mesaje injurioase, etc. Ulterior, la 2 luni dupa despartire, mi-a pretins o suma de 4000 ron la care mi-a dat termen de o saptamana. Banuiesc ca datoria asta ar fi din cauza sprijinului financiar pe care mi l-a acordat in vederea repararii masinii dupa un accident din primavara lui 2009. Nu mi-a dat mai multe detalii. Toate reparatiile au costat cam 1200 la care am contribuit si eu.Niciodata nu a pus problema de a ii inapoia banii, iar la mijloc nu este nici un contract de imprumut sau de alta natura. Eu am considerat ca prin zugravirea apartamentului parinilor ei, m-am achitat, dar acum constat ca imi face din ce in ce mai multe probleme. Am motive de ingrijorare?si daca da, care sunt etapele ce trebuiesc urmate pentru aparare?
Mentionez ca relatia a durat 2 ani , fara a locui impreuna.