avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Activitate monette

Activitate monette

Răspuns la discuția Directionare 2% pentru ONG
Multumesc pentru raspuns. Mai am o intrebare, si anume: din cate am inteles virarea acestor sume se face in ultimul trimestru al anului, este posibil ca plata sa se faca si in anul urmator sau daca nu i-a virat pana la sfarsitul anului .. inseamna ca nu-i mai vireaza deloc.
Răspuns la discuția Directionare 2% pentru ONG
Buna ziua,

Se poate verifica daca intr-adevar statul plateste ONG-ului cei 2% din impozit, pe care eu ii directionez?

Cum face Administratia Finantelor plata (Administratia fiecarui sector in parte sau se cumuleaza sumele la nivel de oras)?

Multumesc
Nu se poate dizolva?- conform Art. 237 b) societatea nu a depus, in cel mult 6 luni de la expirarea termenelor legale, situatiile financiare anuale sau alte acte care, potrivit legii, se depun la oficiul registrului comertului;
Buna, ma numesc Monica si am firma dar nu are activitate, este infiintata din iulie 2007. Am depus declaratiile trimestrial pana anul trecut. De anul trecut nu am mai depus declaratiile. Va rog sa-mi spuneti ce se intampla daca nu am depus declaratiile si cum pot scapa de aceasta firma.