avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Activitate costeljunca

Activitate costeljunca

Discuție agrare
Bunicii mei au cumparat in anii 35 o jumatate ha pamant extravilan. in titlul de proprietate din 5000 m2 sunt trecuti doar 1800 m2. Dat fiind faptul ca am actul de vanzare cumparare original cum pot sa trec in titlu intreaga suprafata de teren ?
Voi rechema fosta sotie in judecata pentru majorare cuantum pensie alimentara motivat de faptul ca nu mai ma descurc cu cheltuielile lunare necesare cresterii si educarii fiicei mele care la aceasta data este studenta in varsta de 18 ani si 10 luni. La ultima actiune de acest fel am pierdut in urma recursului o pensie stabilita de judecatoria locala la nivelul venitului minim pe economie din Grecia respective 800 de lei. Completul de judecata de la tribunal a stability 200 lei , suma cu care s-a mers timp de cca 4 ani. Precizez faptul ca de atunci au intervenit urmatoarele modificari: mama fiicei mele a mai adus pe lume doua fetite pe langa baiatul pe care il avea deja si toti trei copii sunt recunoscuti de cetateanul grec cu care fosta are o relatie de cca10 ani dar cu care nu s_a casatorit legal. Mama copilului in cauza locuieste in Grecia la o adresa cunoscuta mie de 12 ani si 2 luni si bineinteles are in regula toate actele necesare sederii in aceasta tara insa din informatiile pe care le am la aceasta data susnumita nu lucreaza niciunde. Intrebarea mea ar fi : cum se stabileste cuantumul pensiei de intretinere pentru un copil abandonat de mama la varsta de 6 ani in situatia in care acesta are 3 trei frati vitregi dupa cum rezulta de mai sus?