avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1933 soluții astăzi
Forum Activitate klaci

Activitate klaci

Am cateva intrebari daca ma puteti ajuta,am vizionat filmul radar si pe film masina mea nu se vede din cauza unei curbe dar este specificat viteza de 105km/h cand a aparut masina mea are viteza de 82km/h si dupa curba 72km/h in spatele meu se vede clar si un logan albastru la care se vede clar numarul de inmatriculare,intrebarea mea ar fi:este legal sa ma amendeze cu 105km/h?daca sa vazut si loganul nu ar fi trebuit sa il opreasca si pe el?si asta reprezinta coloana nu?(doamna judecatoare a precizat ca nu am fost in coloana si nu se vad alte masini)precizez ambele masini i-mi apartin numai ca masina cu care am fost oprit este cu numere de HR si loganul de B.
Răspuns la discuția recuperare permis
Nu este vorba de dezinteres,sotia atunci a nascut si nu am avut cum sa ma prezint,cu procesul verbal nu mi-a inmanat pentru ca nu a avut agentul martor a rupt in fata mea toate cele trei exeplare si la pus deoparte si l-am primit dupa 32 de zile prin posta cu un martor semnat care nu sa prezentat la tribunal,precizez eu am avut trei martori si la tribunal tot na contat .
Discuție proces verbal
Buna ziua,
As avea o intrebare,daca agentul nu inmaneaza procesul verbal pentru ca nu are martor si i-mi trimite prin posta in 30 de zile semnat de martor este legal?si din aceasta cauza amenda de 1000 de lei care se plateste in doua zile 225 lei a trebuit sa platesc 1000 de lei
Buna ziua,
In anul 2008 mi sa suspendat permisul pentru radar,am inaintat proces dar nu am avut caz de castig pentru ca nu am putut sa fiu prezent la proces,nu am primit la timp citatia si asa nu am mai avut timp pentru recurs,In declaratia politiei scrie ca radarul a fost in stationare si am depasit viteza cu 105 km/ora si pe poza radar se vede clar ca masina politiei cu radar era in mers cu 45km/ora.Am primit o chemare de la politie sa depun carnetul in termen de 5 zile lucratoare si sa supendat pentru o perioada de 4 luni .Am vre-o sansa sa recuperez carnetul mai repede?va rog ajutatima sant disperat