avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Activitate laura100

Activitate laura100

Răspuns la discuția Nedumerita......neputincioasa
cand am vandut un angajat de la electrica a venit si a citit contorul,apoi acolo nu locuise nimeni de vreo 8 luni
In luna august 2007 am vandut o garsoniera in Orsova,achitand la 0 toate facturile inclusiv cea de la electrica(altfel vanzarea nu ar fi fost posibila).Tot atunci am cerut sa mi se rezilieze contractul,insa se pare ca nu au facut-o.Acum 2 zile am primit o instiintare de la o firma de recuperare cum ca as avea de platit suma de 400 RON.Dupa mii de telefoane la CEZ Oltenia am aflat ca noii proprietari nu si-au facut contract decat 6 luni mai tarziu si deci pt acea perioada trebuie sa platesc eu.Cum e posibil ca 6 luni de zile sa nu plateasca nimeni curentul si in acelasi timp sa nu-i debranseze?Ce ar trebui sa fac pentru ca nici nu mai stiu pe cine sa consider vinovat.Cez Oltenia ca nu mi-a reziliat contracul sau noii proprietari care n-au platit timp de 6 luni?Precizez ca eu locuiesc in alt
In luna august 2007 am vandut o garsoniera in Orsova,achitand la 0 toate facturile inclusiv cea de la electrica(altfel vanzarea nu ar fi fost posibila).Tot atunci am cerut sa mi se rezilieze contractul,insa se pare ca nu au facut-o.Acum 2 zile am primit o instiintare de la o firma de recuperare cum ca as avea de platit suma de 400 RON.Dupa mii de telefoane la CEZ Oltenia am aflat ca noii proprietari nu si-au facut contract decat 6 luni mai tarziu si deci pt acea perioada trebuie sa platesc eu.Cum e posibil ca 6 luni de zile sa nu plateasca nimeni curentul si in acelasi timp sa nu-i debranseze?Ce ar trebui sa fac pentru ca nici nu mai stiu pe cine sa consider vinovat.Cez Oltenia ca nu mi-a reziliat contracul sau noii proprietari care n-au platit timp de 6 luni?Precizez ca eu locuiesc in alt oras si nu e tocmai simplu sa ajung la Orsova.