Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Probleme CEZ OLTENIA
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Probleme CEZ OLTENIA

In luna august 2007 am vandut o garsoniera in Orsova,achitand la 0 toate facturile inclusiv cea de la electrica(altfel vanzarea nu ar fi fost posibila).Tot atunci am cerut sa mi se rezilieze contractul,insa se pare ca nu au facut-o.Acum 2 zile am primit o instiintare de la o firma de recuperare cum ca as avea de platit suma de 400 RON.Dupa mii de telefoane la CEZ Oltenia am aflat ca noii proprietari nu si-au facut contract decat 6 luni mai tarziu si deci pt acea perioada trebuie sa platesc eu.Cum e posibil ca 6 luni de zile sa nu plateasca nimeni curentul si in acelasi timp sa nu-i debranseze?Ce ar trebui sa fac pentru ca nici nu mai stiu pe cine sa consider vinovat.Cez Oltenia ca nu mi-a reziliat contracul sau noii proprietari care n-au platit timp de 6 luni?Precizez ca eu locuiesc in alt
Puteţi face dovada printr-un înscris că că aţi cerut la acea dată rezilierea contractului...dacă da nu sunt probleme.