avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1057 soluții astăzi
Forum Activitate emilalexandru

Activitate emilalexandru

Buna,

O singura intrebare: ce intelegi prin comportament "feminin-frivol"?
Multumesc!
Emil Alexandru Moise
Buna ziua,

Multumesc!
Inteleg din cele citite pe siteul a carui adresa a fost postata de evadne24, ca neconstitutionalitatea OUG 159/2008 nu afecteaza sustinerea examenului de intrare in profesie ca stagiar ci numai celalalt examen, care ii priveste pe cei care erau definitivi in alte profesii juridice si doreau sa intre in avocatura.
Aveti o alta opinie?
Multumesc!
Emil Alexandru Moise
Buna seara!
Eu nu inteleg ce legatura are neconstitutionalitatea OUG 159/2008 cu sustinerea examenului pentru admitere in profesia de avocat (ca stagiar), sesiunea februarie 2010! Ma puteti lamuri?
Emil Alexandru Moise
Răspuns la discuția AVOCAT STAGIAR CAUT MAESTRU
Buna ziua,
C sa ii raspund lui aandra: nu stiu daca e vreun articol de lege, insa atunci cand te inscrii in barou pt a da examenul de admitere ca stagiar in profesia de avocat, dai o declaratie in care afirmi ca dupa luarea examenului te vei inscrie in baroul in care te-ai inscris cand ai dat examenul.

O zi buna,
emilalexandru
Buna seara,
Multumesc pentru raspuns! Stiu unde gasesc bibliografia si stiu si ca este la fel ca cea din 2009, cum de altfel am si spus in mesaj.
Intrebarea mea era daca subiectele sunt aceleasi, caz in care intrebarile grila vor fi, evident, din acele subiecte si deci ar fi indicat sa ne concentram cu invatatul pe acele subiecte, sau nu, caz in care nu ar mai fi indicat sa invatam raspunsurile la acele subiecte....
Emil Alexandru
Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti, in cazul in care stiti, daca subiectele din sesiunea februarie sunt aceleasi (ca tematica) cu cele din septembrie 2009. Mai clar, ce vreau sa spun este ca atat in sept 2009 cat si acum, bibliografia este aceeasi, cu diferenta ca in 2009 subiectele erau prestabilite, iar acum sunt tip grila. Intrebarea mea este daca cele de acum, tip grila, sunt din bibliografia larga, sau din subiectele din 2009?
Adica, pt examenul din februarie, trebuie sa pregatim subiectele care erau in tematica in 2009?
Multumesc!