avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Activitate toldo_20

Activitate toldo_20

Răspuns la discuția legitima aparare?
mentionez ca martorii va declara adevarul,,adica ca el a inceput si a dat primul"
buna ziua.intr-o seara stand de vorba cu niste vecini de ai mei,a aparut o persoana in stare de ebrietate cautand cearta.nedandu-i atentie a incercat sa fie mai insistent si chiar sa ma ameninte la un moment dat.ridicandu-ma la el de la masa sa-l intreb daca are ceva personal cu mine,mi-a dat un pumn in nas si a inceput sa-mi curga sange din abundenta.vazand ca incearca sa continue am inceput sa dau si eu plecand amandoi la o lupta corp la corp pana cand s-a potolit.dupa incident,a doua zi a luat de la doctor certificat medico-legal cu ingrijire pana la 11-12 zile.va rog sa-mi spuneti ce este de facut.am fost in legitima aparare tinand cont ca el a inceput sa de-a primul?
am o mica rugaminte.va rog sa ma ajutati cu un raspuns urgent.am facut un imprumut la unicredit in 2006.dupa ce am platit o perioada am incetet plata pentru ami se face oprire automata pe salariu.dupa ce am incheiat un contract cu o firma de recuperare a inceput sa mi se retraga lunar din salariu rata.dupa ce am platit un an si ceva,am primit un plic acasa de la alta firma de recuperare precum ca unicredit a constatat ca platesc prea putin si vrea sa recupereze toti banii odata sa puna sechestru sau sa mi se faca alt contract cu acesta firma de recuperare sa mi se faca alte opriri pe salariu.as vrea sa stiu daca este legal din punct de vedere juridic odata ce am incheiat un contract cu ei.va rog sa ma ajutati pentru ca mia zis ca am intrat in criza de timp