Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... ajutati-ma va rog cu un raspuns
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

ajutati-ma va rog cu un raspuns

am o mica rugaminte.va rog sa ma ajutati cu un raspuns urgent.am facut un imprumut la unicredit in 2006.dupa ce am platit o perioada am incetet plata pentru ami se face oprire automata pe salariu.dupa ce am incheiat un contract cu o firma de recuperare a inceput sa mi se retraga lunar din salariu rata.dupa ce am platit un an si ceva,am primit un plic acasa de la alta firma de recuperare precum ca unicredit a constatat ca platesc prea putin si vrea sa recupereze toti banii odata sa puna sechestru sau sa mi se faca alt contract cu acesta firma de recuperare sa mi se faca alte opriri pe salariu.as vrea sa stiu daca este legal din punct de vedere juridic odata ce am incheiat un contract cu ei.va rog sa ma ajutati pentru ca mia zis ca am intrat in criza de timp
Discutati cu reprezentantii unitatii bancare de unde ati luat creditul - mesajul dvs. este destul de confuz - sau a fost cesionat creditul unei firme de recuperari, sau mai sunteti in evidenta bancii. Daca inca nu s-a cesionat creditul, este posibil ca din cauza intarzierilor dvs. la plata banca sa ia in considerare varianta declararii scadentei anticipate (sa va ceara rambursarea integrala a creditului), ceea ce este perfect legal.