avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Activitate silicuta79

Activitate silicuta79

UN BUN PRIETEN ESTE IN PRAGUL DIVORTULUI,ESTE CASATORIT DE UN AN SI CATEVA LUNI,DAR DIN CAUZA SOTIEI,INFIDELA SI FARA SCRUPULE,TOTUL SE VA RUPE,M-AR INTERESA SA STIU PENTRU EL CE IMPARTE CU SOTIA LUI,SI IN ACELASI TIMP SI PE MINE CA AM CUMPARATA MASINA PE NUMELE LUI.CE SANSE AM SA-MI PIERD SI EU MASINA? MULTUMESC DIN SUFLET.
In anul 2008,luna decembrie,am vandut unui politist o masina,nu stiu daca ma exprim corect deoarece nu a fost o vanzare,mai mult un furt,o inselaciune,un abuz de incredere si de putere.Dumnealui(politistul),a vrut sa vada masina si sa faca o proba cu ea,i-am explicat ca autoturismul fusese radiat definitiv si pt circulatia pe drumurile publice era necesara inmatricularea cel putin in mod legal cu nr provizorii.Autoturismul in cauza il cumparasem pt mine din Spania,dar neavand bani pt taxa de inmatriculare am fost obligat sa-l vand. Domnul Politist a ignorat cele spuse,explicandu-ne ca fiind politist nu are ce sa i se intample.I-a placut cum merge si a fost deacord cu pretul fixat,anume 8500 euro,Fiind duminica,am hotarat ca actele sa fie facute urmatoarea zi,in acelasi timp sa mi se dea si banii fixati.Cunoscandu-l ca politist in localitatea de domiciliu al parintilor mei,am avut incredere si i-am lasat in acea zi masina,insa nu stiam ca de aici incepe pt mine un calvar.Imediat el a intrat in concediu si nici la tel nu mi-a mai raspuns.Dupa doua saptamani am aflat ca in urma consumului de alcool a provocat un accident din care autoturismul pe care il vandusem (fara a-mi achita pretul pe el),devenise o epava.Nu pot dovedii ca a fost beat,dar actele dovedesc ca autoturismul era radiat si fara asigurare de tip R.C.A., Am insistat,am fost la seful lui,apoi la I.P.J. Prahova,toti il acopera,vorba romanului,CORB LA CORB NU-SI SCOATE OCHII. Ce sanse am sa-mi recuperez banii?Mentionez ca nici mautoturismul asa accidentat cum e nu stiu unde se afla,Politia din Prahova nu ma ajuta,Oare cine ma poate ajuta? Nu am furat banii pentru a-mi cumpara acea masina,am muncit din greu,poate din aceasta cauza mi se intampla toate astea,stiu Acesti domni politisti din jud, Prahova ca sunt micut si fara influente. VA ROG AJUTATI-MA., Cu stima,Mocanu Vasile.