avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1322 soluții astăzi
Forum Activitate nature

Activitate nature

Buna ziua, cum/ unde pot gasi pe cineva caruia sa ii vand drepturile litigioase asupra unui teren in sectorul 1? Aveti idee care este ( cu aproximatie, bineinteles) procentul de scadere a pretului/mp fata de valoarea de piata?

Merci
Multumesc pentru raspunsuri, masina era parcata langa trotuar, in fata blocului,unde nu exista o parcare special amenajata si platita. Reclamantul sta si el, la randul sau, in acelasi imobil. Inteleg, din majoritatea mesajelor primite, ca responsabilitatea apartine firmei de administrare ( intr-o societate civilizata probabil ca ei ar fi trebuit sa angajeze alpinisti utilitari care sa indeparteze zapada de pe bloc).
Buna seara, sunt proprietarul unui apartament situat la et.3/3, in seara aceasta am fost anuntat ca o bucata de gheata/zapada ar fi cazut pe masina unui vecin, aceasta fiind avariata. Mentionez ca nu e vorba de turturi( pe care ii indepartasem eu deja), ci de o bucata de zapada inghetata care probabil se afla pe acoperisul balconului. Un vecin pretinde ca a vazut ca bucata de gheata s-a desprins de pe balconul meu( de contestat, din moment ce spune ca a auzit o bubuitura si atunci s-a uitat sa vada de unde a cazut gheata - bubuitura a fost deja la impact, deci nu avea cum sa vada locul desprinderii!!!).

Acum pagubitul imi cere daune. Cine e responsabil in acest caz? Mentionez deasemenea ca exista o asociatie de proprietari si o firma angajata de asociatie sa administreze imobilul.

Va multumesc