avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Activitate liviu66

Activitate liviu66

Discuție daune materiale
Buna ziua,as dori sa stiu daca pot obtine daune materiale in situatia in care sint citat intr-un proces in calitate de martor deoarece procesul se desfasoara in alta localitate si teoretic pierd o anumita suma de bani si timp.Daca da ,cererea va fi adresata judecatorului iar despagubirea ar trebui sa fie suportata de persoanele care sint implicate in proces( procesul se refera la inmatricularea fictiva a unor masini luate in leasing pe unele firme care nu au avut nici o legatura cu masinile)Va multumesc anticipat
Răspuns la discuția impozit forfetar
Multumesc pentru informatii
Răspuns la discuția impozit forfetar
societatea este platitoare de impozit pe profit,cifra de afaceri pe 2008 a fost sub 12000 euro, sint depuse declaratiile 100 la zi ,pe trim2 am platit circa 950 lei deoarece a mers activitatea iar in trim 3 am fost pe pierdere si am platit 550 lei impozit
Buna ziua ,am o firma cu o cifra de afaceri sub 12000euro pe an.La sfirsitul trimestrului 3 aveam platit tot impozitul forfetar alocat anului2009 (1500lei).Intrebarea este:daca in trim 4 nu am avut activitate trebuie sa mai platesc 550lei ca impozit forfetar sau se face regularizare? Va multumesc anticipat pentru raspunsuri