avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Activitate Melania Baston

Activitate Melania Baston

Buna ziua, numele meu este Baston Melania
Locuiesc in sectorul 6 din Bucuresti, problema mea este urmatoarea:
-saptamana aceasta au venit administratora impreuna cu presedintele blocului pentru citirea apometrelor, numai ca eu am profitat de ocazie si le-am aratat care este situatia tavanului meu din casa plus teava de la bucatarie (teava de scurgere a blocului, pe care eu o am in casa fiind capat de coloana, deoarece locuiesc la ultimul etaj), tin sa va mentionez ca imi curge efectiv apa pe langa aceasta teava fara ca ea sa fie vreodata schimbata, desi poate ar trebuii din banii fondului de rulment sa se schimbe ( o sa va rog pe d-voastra sa-mi raspundeti, nu stiu exact care sunt obligatiile comitetului);
Administratora a inceput sa rada a spus ca nu va lua nici o masura in aceasta privinta, dar eu am vorbit cu vecinii de pe palier , cu totii avem probleme din acestea cu egrasia de pe tavan si datorita faptului ca terasa este veche, ne curge apa de pe terasa in perete si se face egrasie si pe perete si pe tavan.
Eu mi-am imbracat peretii pe interior si mai am doar putin probleme cu peretii, problema care ramane nerezolvata pentru mine si vecinii mei este tavanul, ne vom rezolva aceasta problema doar in cazul in care se va repara terasa blocului.
M-am gandit sa strang niste semnaturi din partea vecinilor si sa le trimit celor care fac parte din ,,conducerea,, blocului prin posta o adresa prin care sa cer scris acest lucru, vreau sa rezolv cat mai repede cu putinta aceasta problema, deoarece riscam sa ne imbolnavim de plamani.

Va rog frumos in limita timpului d-voastra sa-mi spuneti exact ce ar trebuii sa fac, care sunt pasii, cui trebuie sa ma adresez in prima instanta, deoarece sunt foarte hotarata sa rezolv aceasta problema atat eu cat si ceilalti vecini de pe palier, noi suferim cel mai tare la ultimul etaj dar am cunostinte ca si la etajele inferioare sunt astfel de probleme.

In speranta unui raspuns din partea d-voastra va multumesc anticipat.

Cu stima,

Baston Melania