avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1341 soluții astăzi
Forum Activitate nclt

Activitate nclt

Răspuns la discuția acuzatie de furt din supermarket
multumesc pentru promtitudine, celelalte produse le-am platit integral. eram cu cosul inca lipit de casierie cand am pus portofelul in poseta, am descoperit punguta cu sutienul, agentul de paza fiind langa casierie,langa mine. agentul de paza se afla dinainte de incident la vreo 2 m de casa, chiar se uita la mine in timp ce puneam produsele in plase si le plateam,dar nu mi-am pus intrebarea de ce?
Ulterior am aflat ca el fusese instiintat de cei de la camerele video, care au observat punguta in marginea cosului, langa poseta.Niciodata nu am avut intentia sa fur vreun produs, dar neintentia nu o pot dovedi,camera arata faptul in sine!
am patit una buna. ma aflam la casierie in supermarket unde tocmai am platit produsele. in momentul in care am pus portofelul in poseta a venit la mine agentul de paza si tot in acea clipa am scos o pungulita( de langa poseta!) era un sutien de 12 ron pe care nu l-am platit , l-am intins spre casiera sa-l platesc, nu am fost lasata pe motiv ca cosul era dincolo de senzor, deci in afara casei de marcaj. continuarea a sunat asa "veniti cu mine la biroul sefului, produsul trebuia sa-l platiti inainte de a trece de senzor si nu sa-l scoateti acum in fata mea", a venit politia,am platit produsul,am dat declaratia, nu am nici un antecedent. Ce mi se va intampla?