avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 894 soluții astăzi
Forum Activitate cristi_mihaela

Activitate cristi_mihaela

si daca imi expira termenul de un an in care mi la incredintat sa pot pleca in spania cce se poate intampla?imi poate face cv?
in certificatul romanescc poarta numele tatalui.va rog frumos sa imi dati o solutie,sa facem cumva sa o scoatem de pe numele lui ca nu vreau sa mai aud de el.imi face numai rau mie si fetitei mele.de cand sa nascut fata nu a vrut sa o vada niciodata.am reusit sa il conving sa imi dea o semnatura ca sa pot iesi cu fata din tara dar mia dato pe un an.dupa termenul de un an daca eu nu ma intorc cu fata in tara ce se poate intampla?ma poate ajuta cineva va rog?nu am primit nici un raspuns de cateva zile,trebuie sa fie o solutie
dar ea poarta amandoua nume aici in spania numai ca eu nu pot sa mai plec din tara cu ea,ea are acte in romania dar cur ar fi false.dupa ce am nascut fata eu am plecat din spania pe cand la vama eu am platit multi bani ca sa ma lase sa trec cu ea si acolo iam scos de la primarie si certificat de nastere romanesc
buna,se poate schimba numele copilului fara aprobarea tatalui care nu ma ajuta cu nimic sa il cresc,nu imi plateste pensie alimentara,nu vine sa o viziteze deloc,fata e nascuta aici in spania si are cetatenie spaniola dar totodata are si cetatenie romana in care a trecut pe numele lui,eu as vrea sa o schimb de pe numele lui pe numele meu.nu sunt casatorita cu el nu am nici un act cu el.se poate face aici in spania?