avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1985 soluții astăzi
Forum Activitate Hazel

Activitate Hazel

Discuție NEDUMERIRE
Sunt adm. de patrimoniu la o institutie sc.M-am intors din concediul de crestere a copilului de pana la doi ani si sunt platita cu salariul din perioada in care am intrat in maternitate(10 aprilie 2007), desi din 2009 sunt de profesie economist (am absolvit facultatea de Stiinte Economice).Am solicitat conducerii institutiei trecerea de la nivel mediu la cel superior printr-o cerere inregistrata la secretariatul scolii,insa mi s-a raspuns ca nu se poate.Nu inteleg de ce! Ce pot face in acest caz?#-o

Cu respect,


Sunt angajata la o unitate scolara si ma aflu in concediu de crestere a copilului pana la 2 ani.In luna septembrie am fost anuntata ca mi s-a restructurat postul.Din cate stiu restructurarea in invatamant s-a facut dupa niste criterii (persoane care sunt aproape de pensie,cele care ocupa un post desi nu au pregatirea necesara etc ).Insa la scoala noastra nu s-a tinut cont de nimic.Pur si simplu am fost restructurata pentru ca d-na director nu a tinut cont de nici un criteriu de restructurare.Pleci sa nasti si ramai fara loc de munca.................X-(