avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1481 soluții astăzi
Forum Activitate shady2990

Activitate shady2990

Multumesc pentru sfaturi. Consider totusi ca ar trebui sa existe o solutie in aceasta problema, in fond problema fiind mult mai adanca, datorita unui sistem greoi si care nu este bine structurat.
Daca mai exista opinii, as dori foarte mult sa le spuneti :D
Mersi pentru raspuns !
Insa, eu nu sunt interesat de procedura de executare pentru cheltuielile acordate, ci doresc sa intru in posesia cheltuielilor totale de judecata. Tin sa subliniez ca din cele cinci cicluri ale procesului, am primit cheltuieli doar pentru unul singur, pentru ultimul.
Exista oare o decizie a Inaltei Curti de Casatie si Justitie in legatura cu acordarea cheltuielilor de judecata in cazul unei cauze structurate in mai multe cicluri?
Am fost implicat intr-un proces ce s-a desfasurat in 5 cicluri de judecata, hotarararea definitiva fiindu-mi favorabila. Cu privire la cheltuielile de judecata acumulate pe parcusul celor cinci cicluri, mi se cuvin in totalitate? Acestea au fost solicitate si dovedite (in desfasurarea cauzei) pentru toate cele cinci cicluri. Instantele nu s-au pronuntat asupra acestor cheltuieli, iar eu le-am cerut prin actiune separata, dupa pronuntarea hotararii definitive. Am primit cheltuieli doar pentru ultimul ciclu al procesului
As dori o lamurire cu privire la practica judecatoareasca in acest caz. Ce ar trebui sa fac pentru a primi in totalitate cheltuielile de judecata?
Multumesc.
Constantin