avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 893 soluții astăzi
Forum Activitate razvanick

Activitate razvanick

Buna ziua,
Poate sa ma informeze cineva cu privire la deschiderea unui PFA pentru un prieten cu sediul social in locuinta mea, as avea urmatoarele neclaritati:
-ce cheltueii implica?
-contractul de comodat intre noi(eu si sotie) ca proprietari si respectivul PFA trebuie sa includa o suma de inchiriere sau se paote face fara?
-in afara de contractul de comodat si acordul aociatiei si vecinilor mai sunt necesare alte acte?
-trebuie sa ii mai dau alte acte/semanturi persoanei respetive in afara de contract comodat, aprobare asociatie+vecini, copii ale cartilor de identiate?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
buna ziua,
as vrea sas tiu cum e posbil sa fii dat afara, fara a ti se da in prealabil cele 3 avertismente(va rog sa ma corectati dc informatia e gresita)
In urma cu cateva zile am aflat din senin ca sunt dat afara imputandumise niste motive absurde, cum ca nu as fi indeplinit sarcinile pozitiei mele, ofiter suport clienti,ce ma uimeste este ca nu am primit nici un avertisment de genul ai grija aceasta este prima abatere, m-am trezit direct in sedinta cu project managerul care a zis ca imi desface contractul, apoi a vorbit cu directorul de resurse umane, dupa care m-au chemat si au zis ca am 3 variante:
imi fac comisie si imi dem ca sunt incompetent
imi fac comisie si imi dem ca nu am indeplinit atributiunile din fisa postului
sau imi desfiinteaza postul.
cum cel mai destept cedeaza, imi puteau oricand forta colegii din comisie sa spuna ce vor ei, am acceptat desfiintarea postului
imediat in acceasi zi au scos alt post cu aceleasi cerinte, dar cu alt nume pe un site de joburi online.
Vreau sa stiu daca angajatorul e obligat sa te avertizeze pentru greselile facute verbal sau in scris?Sau te trezesti direct dat afara?