avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 939 soluții astăzi
Forum Activitate vali2010

Activitate vali2010

Răspuns la discuția inchirieri spatii comune
caloriferul a fost de asemenea obturat, mai exact pastrat in noua constructie prin care vecinul isi mareste locuinta, intrerupatorul de pe nivel, de asemenea
@presedinte.....foarte inteligenta intrebare dvs...........
Răspuns la discuția inchirieri spatii comune
a fost legalizat si dupa sesizarea de la primarie cu acel tabel a obtinut autorizatie de constructie.
Locuiesc intr-un bloc de garsoniere cu 12 garsoniere pe nivel 6 pe o parte si 6 pe oparte.Pe culoarul etajului meu la unul din capete s-a obturat holul printr-un zid,astfel acoperind fereastra cu vedere in exteriorul blocului și caloriferul de sub ea.Pentru aceasta proprietarul care a construit (extinzându-și garsoniera),a făcut un contract de închiriere în notariat.La notariat s-a prezentat cu proprietarii primelor 2 garsoniere de lângă zidul construit (după o parte și alta),și cu un proces verbal încheiat la o adunare generală a asociatiei la care au fost prezenti doar alti doi proprietari pentru că nu a fost convocată+administratorul care nu locuiește în bloc.Eu locuiesc la a treia garsonieră de la acest zid pe acest nivel, nu am fost întrebată și nici alți doi . Întrebarea mea este dacă eu pot fi considerat proprietar afectat pentru a mă ajuta art. 39 din lg.230/2007.Ulterior după 5 luni a întocmit un tabel cu care a mers pe la uși luînd semnături de la întreg blocul jumătate plus unu.