avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1634 soluții astăzi
Forum Activitate cristaaa

Activitate cristaaa

Discuție taxa auto
cum stiu daca sa calculat bine ce euro are masina RENAULT LAGUNA DIESEL DIN 1999 IUNIE
DOREAM SA INTREB DACA PERSOANELE CU HANDICAP SUNT SCUTITE DE TAXA DE POLUARE? MALTUMESC
salut avem si noi o problema asemanatoare .sotului meu i sa retinut permisul si i sa intocmit dosar penal pentru ca circula cu masina inmatriculata in spania ,masina nefiind pe numele nostru aveam procura din luna august.mentionez ca avem rezidenta permanenta penttru spania le-a aratat rezidenta si au spus ca nu ii intereseaza ptr ca este cetatean roman.cred ca trebuie sa ne mandrim ca suntem cetateni"romani" nu stiu cu ce ne ajuta
SUNTEM TOT DIN PITESTI
se pare ca noi nu suntem in comunitatea europeana
Răspuns la discuția permis retinut
va multumesc as dori sa mai intreb in baza carui articol din lege se poate retine permisul si intocmi dosar penal pentru conducerea unui autovehicul inmatriculat in spania multumesc
Discuție permis retinut
se poate retine permisul de conducere cu dovada fara drept de conducere pentru ca am circulat cu o masina inmatriculata in spania mai mult de 3 luni in romania si sa ti se intocmeasca dosar penal?se poate face plangere pentru a se obtine dreptul de conducere? multumesc