Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis retinut
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis retinut

se poate retine permisul de conducere cu dovada fara drept de conducere pentru ca am circulat cu o masina inmatriculata in spania mai mult de 3 luni in romania si sa ti se intocmeasca dosar penal?se poate face plangere pentru a se obtine dreptul de conducere? multumesc
Daca dvs va confruntati cu aceasta situatie ,este evident ca se poate
Daca va aflati in termen legal ,puteti formula contestatie impotriva PV.
Cu dovada de grefa puteti ridica permisul
Conditionat de hotararea instantei,urmeaza sa respectati obligatiile dispuse
va multumesc as dori sa mai intreb in baza carui articol din lege se poate retine permisul si intocmi dosar penal pentru conducerea unui autovehicul inmatriculat in spania multumesc
~ Conținut șters la cerere ~