avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1655 soluții astăzi
Forum Activitate codau_f

Activitate codau_f

Răspuns la discuția malpraxis
suntem in faza de expertiza medicala la TM ,de oradea am trecut repede pt ca dosarul a fost pe val si a trecut toate etapele rapid ,toti care s-au spalat repede pe maini de dosar nu sunt uitati ,se stie ei care sunt [ daca citesc] ne vedem in instanta Faza penala va trece repede pentru ca ,,corb la corb nu-si scot ochii'' iar colegiul medicilor bucuresti nici atat .Deci ramane calea cea dreapta aia romaneasca in haita ,LEGEA JUNGLEI' . RUSINE MEDICILOR DIN ROMANIA, CELOR CARE LE-AU TRECUT PRIN MAINI DOSARUL SI NU AU FACUT NIMIC
Discuție malpraxis
facem un an si jumatate de cand ne luptam cu justitia din romania ca sa facem dreptate pentru fetita noastra.umblam la recuperare si acum si nici acum dupa atata timp nu am primit un nici un raspuns de la COLEGIUL MEDICILOR DIN BUCURESTI#-o,rusine sa le fie tuturor partilor care ar putea face ceva pentru a face dreptate#-o:hammer:
Răspuns la discuția culpa medicala-malpraxisul
multumim de incurajari dar pt a ajunge in instanta avem nevoie de un aviz favorabil de la colegiul medicilor bucuresti ce nu l-am primit de 6 luni
Răspuns la discuția culpa medicala-malpraxisul
de ce nu am primit nici un raspuns de 6 luni de la colegiul med bucuresti daca isi fac meseria cum trebuie,ce asteapta,pt a #-oputea ajunge la o cercetare penala imi trebuie un raspuns favorabil pt noi cea ce nu prea vad ''corb la corb nu-si scoate ochii''#-o#-o
Doctorul cu care am nascut este acuzat de malpraxis,am depus prin avocat plangere penala,am depus plangere la colegiul medicilor din judet,care ne-a aruncat in fata cu un tupeu fantastic,ca medicul nu este vinovat cu nimic,ca nu exista culpa medicala si ca plangerea facuta nu este intemeiata. La raspunsul lor am depus contestatie la colegiul medicilor din Romania in iulie 2009,si nici acum nu am primit raspuns la contestatia depusa. Vreau sa va povestesc pe scurt tot ce s-a intamplat in noaptea cand am nascut.am nascut la termen o fetita frumoasa de 4500gr.,pe cale naturala,si nu prin cezariana cum s-ar fi impus la un fat macrosom(cu greutate mare la nastere),iar in timpul nasterii ,fetita fiind mare ,doctorul macelar a tras de manuta stanga ca sa iasa,provocandu-i o paralizie Duchenne-Erb.si fiind privata de oxigen in timpul nasterii,fetita a fost diagnosticata la nastere cu encefalopatie hipoxic-ischemica.Tin sa precizez ca nimeni nu se naste cu acestea (cu paralizia si cu encefalopatia). Dintr-un copil sanatos, au nenorocit-o.Facem terapie vojta de la 10 zile si nu stim pana cand mai trebuie.oricum continuam pana se va face fetita bine.Mai vreau sa precizez ca doctorul nu a stiut aproxima greutatea fatului la nastere,gresind cu 1100 de grame mai putin inainte cu o saptamana de a naste, iar in noaptea cand am nascut a gresit in a preciza greutatea fatului cu 800 de grame mai putin decat in realitate.daca ar fi stiut aprecia greutatea la nastere,si-ar fi dat seama ca este un copil mare,ca este o sarcina cu riscuri atat pentru mama,cat si pentru fat,si ar fi putut decide operatia prin cezariana.atunci cand cezariana se impune nu se face,se fac doar aiurea. incompetenta si nestiinta duc la tragedii.noi traim una ,iar domnul doctor profeseaza in continuare ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.speram din tot sufletul ca exista dreptate si justitie corecta in Romania.