avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 778 soluții astăzi
Forum Activitate preda ioana

Activitate preda ioana

din pacate am semnat o cerere de concediu fara plata in luna august....si am aflat de la fortele de munca ca nu pot beneficia de somaj din cauza asta.....multumesc din tot sufletul ca ma ajutati...:((
astazi am aflat de la seful meu ca nu imi acorda somaj pt ca mi-a dat concediu fara plata......este adevarat???
inca nu s-a facut decizia de incetare....va multumesc din tot sufletul....imi expira contractul pt ca a fost pe perioada determinata(1 an).....adica trebuie sa merg in calarasi pt a-mi depune actele de somaj???inca o data multumesc mult de tot
mai am o intrebare: daca apartin de calarasi unde trebuie sa merg la fortele de munca???
acte ceva.....nu stiu.....poate nu a platit.....atunci de ce refuza si ma minte ca nu am dreptul la somaj???
va multumesc ca ma ajutati sa gasesc raspunsuri......dar se poate sa nu aiba firma in regula si de aia sa nu imi acorde somaj???daca nu are firma in regula primesc somajul sau nu???
ma scuzati...am contract individual de munca si pe 24 februarie se implineste un an de cand lucrez in aceasta firma.....deci am dreptul la somaj??? seful meu mi-a spus ca nu am dreptul pt ca am avut concediu in ianuarie 2010
buna seara....pe 24 februarie imi expira contractul de colaborare la firma la care lucrez momentan....mi-am intrebat seful daca am dreptul la somaj???dansul mi-a raspuns ca nu am dreptul la somaj deoarece am avut concediu de odihna.....este adevarat ca nu pot beneficia de somaj daca am avut concediu de odihna???multumesc mult