avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Activitate E-H-M

Activitate E-H-M

Răspuns la discuția Taxa Radio
Buna seara din nou, revin cu o mica completrare, pentru ca nu am achitat pana acum nicio data aceasta taxa fortata, timp de 5 ani, de cand detin firma (un srl) suma pe care o datorez este de cca 3000 ron si cand am incercat sa iau un imprumut din banca, aceasta "datorie" m-a tras in jos. Cu altceva nu m-a incurcat fatul ca nu am platit. Inca ceva, tin sa mai mentionez ca unde am eu sediul, intr-un sat, nici macar nu avem acoperire, nu se prinde niciun program al SRTV. Dar asta nu intereseaza pe nimeni.

Cu respect
Răspuns la discuția Taxa Radio
Buna seara, legat de ce ati spus, cu aceasta taxa radio si tv, incluse in factura de electricitate, eu am gasit o alta solutie, pur si simplu , cand merg la ghiseu sa platesc ii cer doamnei de la caserie sa-mi calculeze doar electricitatea +tva + acciza de consumator industrial. Daca achitati acestea, societatea de electricitate nu va va intrerupe furnizarea energie electrice, pentru ca, d-voastra ati semnat un contract cu dansii, (societate privata) si nu au nici un interes sa va piarda ca si client, din cauza unei taxe care si lor le-a fost "bagata pe gat" de guvernanti.

Cu respect