avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate marc35

Activitate marc35

Discuție ordonanta 50
Buna ziua,as avia si eu o antrebare an legatura cu ordonanta 50 am un credit la wolksbanc de 560 de franci din care comisionul de risc e de 180 de franci si nu am semnat actul sditional propus de banca ce am dat banca an judecata an legatura cu comisionul de risc si pentru ca pe contract ancheiat de banca nu specifica ce dobanda am fixa s-au variabila ,acum ca ordonanta 50 nu se mai aplica retroactiv ce sansa mai am sau pe ce cale sa acuz bamca tin sa mentionez ca am dato an judecata cand nu se stia ca ordonanta nu se aplica retroactiv.
Va multumesc anticipat
Multumesc de raspuns si de sfat ,deci ce sa adaugat ulterior datoriei ar putea fi debite suplimentare ?An situatia aceasta nu o sa am de unde sa platesc atatia bani deodata se pot plati si an etape s-au ce se antampla daca nu am din ce plati atatia bani ?MULTUMES ANCA O DATA PENTRU TIMPU ACORDAT
Multumesc de raspuns si de sfat ,deci ce sa adaugat ulterior datoriei ar putea fi debite suplimentare ?An situatia aceasta nu o sa am de unde sa platesc atatia bani deodata se pot plati si an etape s-au ce se antampla daca nu am din ce plati atatia ba
buna ziua am o firma din 2006 si din 2008 din anute motive nu am mai putut platii catre stat atributiile (somj sanatate,inpozit...)an octombrie2009 am primit instintarea ca firma este intrata an insolventa avand datorii de 37000 ron mam hotarat sa platesc an noembrie am achitat suma de 10000 ron cu gandul de a plati si restu in decembrie sau anceputu lui ianuarie 2010 ma contactat cineva de la finante an vederea reorganizari firmei zicand ca sant dator cu 48000ron sincer am si uitat sa antreb cand a scos hartiile de la finante cu datoria am mers eu a doua zi si datoria a ajuns la 67000 ron asa vre sa stiu si eu cum se ajunge de la o suma la alta peste noapte din cate stiu eu din momentul intrari an insolventa nu se mai percep comisioane nu?As mai vrea sa va zic firma nu e platitoare de tva VAS MULTUMI ANTICIPAT DACA MI-ATI DA NISTE SFATURI REFERITOARE LA SITUATIA MEA SI ANCA CEVA LA MOMENTUL INTRARI AN INSOLVENTA FIRMA FIGURA CA MAI ARE ANAUNTRU O SUMA DE 120000 RON DIN VENITURI CE SE ANTAMPLA CU ACESTI BANI CA DE FAPT SANT NUMAI PE HARTII va multumesc