avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Activitate Andreea Cristina

Activitate Andreea Cristina

Am inteles. Deci nu ma poate da afara din casa ! Iar Politia nu poate sa-mi faca nimic. Multumesc tare mult .
Pai este sesizata..de catre el,dar fara nici o plangere. Spune doar ca vrea sa-si de-a afara din casa fiica cu nepotelul pe nici o motivatie,ca asa vrea el simplu. Poate veni Politia sa ma evacueze,de exemplu? Cu toate ca locuiesc in partea mamei de casa!
Va multumesc ..dar nu mi-ati raspuns concret - Poate sau nu poate sa ma de-a afara din casa parintilor mei? Si daca Politia se amesteca in asa ceva..binenteles fara nici o plangere?
Buna ziua. Problema mea este urmatoarea,sunt marita si impreuna cu sotul si cu copilul meu de 1 an si 7 luni locuim in apartamentul parintilor mei care sunt in divort. Momentan nu au avut nici o infatisare prima fiind in iulie. Tatal meu este un alcoolic impreuna cu mama lui,are condamnare pentru consum de bautura la volan. Ma tot amentita ca se duce la Politie si ca ne da afara din casa. Mama mea este plecata cu serviciul in Spania deci momentan nu este in Romania. In contractul casei sunt trecuti amandoi ca proprietari,deci eu practic stau in partea mamei de apartament binenteles cu acordul ei. Poate sau nu poate sa ma de-a afara din casa parintilor mei? Si daca Politia se amesteca in asa ceva..binenteles fara nici o plangere? Va multumesc tare mult,astept raspunsurile dvs.