avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Activitate ica-40

Activitate ica-40

am 30 de ani de munca sint nascuta in 1961 si nu am grupa .cred ..cind pot iesii la pensie normal ..si cind pot iesii anticipat si in ce conditii pot iesi anticipat??
Răspuns la discuția antecontract-contract
cu doua zile inainte cind a fost tot la ineu sa scoata cf a semant tot as fara sa citeasc si i -am zis dar tu sigur ptr cf ai semnat da asa a zis d na notar ..zic dar tu nu ai citit nici macar asa titlu sa vezi la ce se refera actul ce il semnezi ..zice nu ..zic sa nu mai semnezi fara sa citesti ..si azi deja a facut la fel ...eu nu am fost cu ea decit ea si soacra ei care era de fapt proprietara ..acum ..cumnata e mai tinara nu e ca batrina asa depasita dar vad ca si ea e tufa de venetia ..asta e ..au oist acolo tensiuni si de aceea ea s-a blocat putin ... nu a mai cerut un exemplar ..dar notara tebuia sa i zica sa astepte dupa un examplar ..ca doar cumnanta a intrebat ..mai aveti treaba cu noi sau putem pleca ?? si notara a zis ca nu mai are treaba cu ele ..na asta e..
Răspuns la discuția antecontract-contract
dar nu a primit ..si aste s-a intimplat la vreo 40 de km ..si acum ce poa sa faca?? sa stea totusi linistita?? sau cum poate verifica ..fara sa se mai depalseze acoloin orasul ineu jud arad
cumnata mea a vindut o casa pe baza unui antecontract urmind ca apoi in martie sa faca si contractul ..intre timp cel ce a cumparat a revindut casa si azi au fost sa faca contractul intre toti 3 ..ce vreau eu sa intreb cumnata s-a cam grabit a semnat ptr ei definitivarea dar a uitat sa intreba pe d na notar daca ea mai trebuei sa primeasca un exemplar din contractul definiv sau ceva la mina ca a terminat odata cu vinzarea ..sa nu se trezeaaca ca astia iar vind... si tot asa ...va rog raspunde ti mi acm ca ea asteapta raspuns si ea nu are net ..m- a rugat pe mine ..multumesc mult ..