avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 165 soluții astăzi
Forum Activitate nova4ma

Activitate nova4ma

Cu Respect Salutam ,
In urma cu 3 ani am contractat 2 credite (a cate 5000 e) la banci diferite () . Am avut posibilitatea finaciara sa platesc aceste credite aproximativ 1an . In perioada contractarii eram casatorit dar am fost sfatuit sa declar contrariu pt a putea beneficia de suma maxima acordata creditului . Cum se mai intampla ...am divortat si am ramas cu aceste credite . De aproximativ 2 ani nu am mai platit aceste rate din motive strict financiare ( am pierdut locul de munca ) . Salariul actual nu imi permite nici macar sa fiu la zi cu pensia alimentara . Fosta sotie ma informeaza cu greu sau chiar de loc despre scrisorile sau instiintarile care vin la adresa ei (si adresa mea din CI) . Probabil debitele au ajuns deja la o firma de recuperare . Din pacate am iesit cam ciufulit dupa divort fiind nevoit sa o iau de la ,,0'' cu toate cele necesare . De ceva vreme incerc sa ma redresez dar efectiv nu reusesc , dar sa mai pun ceva deoparte si pt credite . Mentionez ca nu am nimic de valoare - masina , casa , etc (Din celelalte discutii pe forum am remarcat ca se punea accent pe lipsa bunurilor mobile si imobile )
Care este lucrul pe care il pot face firmele de recuperare si ce mi s-ar putea intampla .
( PS ) - Sunt foarte stresat de aceasta problema si astept un raspuns de la DVS .
- Va multumesc anticipat