avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Activitate rus adela

Activitate rus adela

Răspuns la discuția asistenta medicala licentiata
cererea respectiva a fost făcută în luna octombrie, anul trecut 2009.
Răspuns la discuția asistenta medicala licentiata
da, mulțumesc, dar am făcut deja acea cerere de trecere la studii superioare, dar nu am primit decât 5% #-o #-o#-o... eu cred ca nu e corect fata de noi , iar celelalte colege( care au terminat facultatea acum 2 ani , respectiv acum 1 an) sa aibă 20% sau 25% mărire de salariu..#-o#-o.
Buna ziua , ma numesc Rus Adela și as dori sa știu ce as putea face sa am un salariu corespunzător studiilor.
Sunt absolventa a facultății de medicina generala și medicina dentara , Vasile Goldis , din Arad, promoția 2009.lucrez ca și asistenta medicala la spitalul de copii, Cluj Napoca, de 16 ani.
în cadrul aceleași instituții , cu aceeași pregătire profesionala mai sunt angajate încă 6 asistente medicale care au absolvit facultatea cu 1 sau 2 ani înaintea mea.
Diferența este ca aceste persoane au beneficiat de o mărire de salariu , cu 20%, respectiv cu 25% fata de mine și încă vreo 15 persoane care am absolvit anul trecut.este posibil ca în aceeași instituție , persoane cu aceleași atribuții și aceeași pregătire profesionala , sa aibă un salariu asa de diferit????#-o
Va rog mult de tot sa ma ajutați cu ceva , niște sfaturi despre ce as putea face...


mulțumiri . Adela