avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 903 soluții astăzi
Forum Activitate mihaita20

Activitate mihaita20

Azi m-am dus la politia din Slatina , am decis sa fac o plangere, asta dupa ce un prieten de al meu foarte , de fapt extraordinar de bun mi-a tras o teapa :) . Toate bune si frumoase , am ajuns in sediul politiei si am intrat intr-o incapare . Cred ca erau 3 organe in camera prima data. Ma intreaba frumos de ce am venit acolo , le explic tot ce s-a intamplat intre mine si acest prieten ei entuziasti , probabil se gandeau in mintea lor "Aaaaa cazul asta il rezolvam sigur" imi zic mie cu voce tare "Stai linistit , se rezolva imediat". Ooo de laudat , politia a spus ca se rezolva si nu oricum , chiar repede . Da era ceva , ce nu ma lasa pe mine sa am multa incredere in vorbele lor . Timp de 30 de minute s-au perindat cred ca 10 politisti prin camera , toti interesati la maxim de ceea ce aveam eu de spus . Intr-un final raman eu cu inca 2 politisti in camera unul din ei imi parea ca e croit sa rezolve treaba. Zic daaaaa , sunt cel mai fericit din lume. Politistul imi spune : "Tinere , da-mi nr de tel al acestui asa zis prieten sa il chemam aici si zi-mi cum se numeste" . Ii dau nr , si ii zic numele , politistul incepand sa vorbeasca peste mine "Care ma? Ala de sta acolo ? De o cheama pe nevasta-sa asa?" . Deja mi s-au taiat toate crecile de sub picioare . Politistul il cunostea , dar il intreb sa nu raman prost , iar organul imi raspunde ca nu , nu il cunoaste doar ca a intrebat asa. Deja totul se schimba , cum vorbea cu mine , totul . 30 de secunde liniste , dupa aud "I-a iesi ma afara si stai acolo". Am iesit , ce sa fac primesc comanda . Vine prietenul pe care eu il acuzasem , intra in camera , trec 10 min si ma cheama politistul in camera. Dupa ce a vb cu el , pt ca sigur il cunostea , politistul incepe sa urle la mine , probabil se astepta sa ma intimideze , mi-a vorbits urat , fara sa ma mai respecte ca eu sa nu mai pot zice nimic pana la sfarsit cand toata camera a rasunat de spusele acestui organ catre mine , eu persoana care m-a dusesem sa depun plangerea "Iati [EDITAT] actele de aici si dispari sa nu te mai prind pe aici prin sectia de politie" . Va dati seama cat de aparati suntem noi aici in orasul Slatina de catre Organele competente ale Politiei Judeten Olt . Pai mie imi e frica acum sa ma mai duc in sectia aia , ma iau politistii la bataie pe acolo , stau linistit in banca mea acasa ca doar , cu politia nu e de joaca , e mai rau decat cu orice mafiot.