avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 804 soluții astăzi
Forum Activitate cico1

Activitate cico1

Răspuns la discuția bilet la ordin avalizat
asa m am gandit si eu, va multumesc de solutia data, m am mai linistit,multumesc mult
Răspuns la discuția bilet la ordin avalizat
asta voi face , dar as fi vrut sa stiu dinainte ce ma asteapta, sunt constient ca acest credit trebuie platit, dar sotia cu ce e de vina ca eu ca fraieru am semnat, cum banca ia ceva ce nu e cu totul al meu?, si de ce nu ia ceea ce e al firmei prima data si dupa aceea sa se indrepte asupra mea ?, asta nu inteleg ???????????, mai mult apartamentul e ipotecat la aceeasi banca , eu mai am rate de plata ,pai asa raman si cu ap neplatit , si nu au decat sa mi puna proprire pe salar, platesc 100 de ani
Răspuns la discuția bilet la ordin avalizat
deci, raman in strada, si cu bunurile sotiei ce se intampla?, asta chear daca apartamentul este ipotecat la aceeasi banca care cere executarea?
#-oin anul 2007 un prieten m a rugat sa devin asociat cu el pt ca avea mai multe firme, am detinut 10 %, in aceelasi an a luat un credit de 100000 ron, pe care nu l a mai platit ,eu ca prostu am semnat un bilet la ordin avalizat, banca a venit cu somatie ca ma executa, de la aceeasi banca am luat un credit pt un ap . pe care il detin cu sotia mea , la care mai am credit 26 ani mentionez ca la ap nu am intarziat cu rata nici macar o zi, in 2008 l am rugat sa ma scoata de pe firma , m a scos dar....ce se va intampla?se poate sa ma scoata in strada? cu partea sotiei ce se intampla, ea nu a semnat nimic, mai mult firma are o cabana de 150 000 euro de ce banca nu o executa? va rog da ti mi un raspuns detaliat sunt disperat. Multumesc anticipat
Răspuns la discuția bilet la ordin avalizat
cico1 a scris:

in 2006 un prietem m a rugat sa fiu asociat cu el la o firma , pt ca el mai are 2 firme si nu poate fi singur asociat la inca una, am luat un procent de 10 %, dupa care a luat un credit de 1 miliard, eu am semnat un bilet la ordin avalizat, acum banca mi a trimis somatie ca ma va executa, mentionez ca in 2007 am luat un apartament prin credit bancar inpreuna cu sotia, la care am rate pe 30 de ani la care platesc rate in continuare neavand nici 0 zi de intarziere. mentionez ca am cerut sa ma scoata din firma in 2008 , ma scos, acum el a vandut firma, firma are bunuri cu care pate acoperi creanta (are o cabana , estimata la 125 000 euro),ce se poate intampla cu apartamentul il pierd inainte de a l plati (dupa 30 ani )?, ce se intampla cu partea sotiei?. Astept un raspuns, multumesc anticipat
Răspuns la discuția bilet la ordin avalizat
deci apartamentul il poate executa ? ,si cu partea sotiei ce se intampla?
in 2006 un prietem m a rugat sa fiu asociat cu el la o firma , pt ca el mai are 2 firme si nu poate fi singur asociat la inca una, am luat un procent de 10 %, dupa care a luat un credit de 1 miliard, eu am semnat un bilet la ordin avalizat, acum banca mi a trimis somatie ca ma va executa, mentionez ca in 2007 am luat un apartament prin credit bancar inpreuna cu sotia, la care am rate pe 30 de ani la care platesc rate in continuare neavand nici 0 zi de intarziere. Astept un raspuns